SPgŠ a SOŠS Mladá Boleslav

Vážení čtenáři, prázdniny uplynuly jako voda a všem nám opět nastává čas setkání ve zdech naší školy. Dnes ráno jsme slavnostně zahájili školní rok. Zejména žáci jistě přivítali, že první den proběhl rychle a bez zkoušení J. Ohlédněme se však nejprve za tím, co se odehrávalo v naší škole před dnešním slavnostním dnem.

Ještě to nejsou ani tři roky, co jsem přišel do školy. Vlastně tedy ještě ani neuplynula doba, za níž žák učebního oboru získá výuční list. Za tu dobu se nám společně s celým sborem podařilo vyučit se v oboru „Estetika moderního školství“. Troufám si to tvrdit poté, co jsem si prohlédl školu, jež je připravena na další nápor všedních školních dní. Změna školy a domova mládeže, který také přes prázdniny výrazně „prokoukl“, a to nejen v estetické oblasti, je opravdu razantní. Může to posoudit každý návštěvník školy, či každý, kdo si prohlédne fotogalerii školy na webu či facebookovém profilu naší školy. Chtěl bych za to poděkovat všem pracovníkům školy, tedy všem učitelům a nepedagogům, ale i žákům, kteří přiložili své ruce k dílu. To oni všichni dřeli, vymýšleli, tvořili, předělávali…. To oni všichni společně dokázali, že proměna školy v tak krátkém čase je možná. Kolegyně a kolegové, smekám před vámi klobouk a moc děkuji. Jsem rád, že jste si uvědomili, že chceme společně budovat školu moderní. Školu, kde se naši žáci budou

cítit dobře a spokojeně. Všichni společně víme, že ještě stále několik rezerv máme, ale těší mě, že to nejen víme, ale že i víme, jak je odstranit. A věřte, že je odstraníme. J

Škola však není samozřejmě jen o estetice. Škola je o výchově a o vzdělání. Proto jsme pro letošní školní rok zaměřili své úsilí na další zkvalitnění výuky. Vedení školy pro kvalitnější výuku připravilo podmínky. Všechny učebny jsou interaktivní, propojené internetem, jsou zde interaktivní tabule a školní dílny mají lepší vybavení. Celý sbor se vzdělává a je připraven, naučit naše žáky nikolive co nejvíce vědomostí, ale co nejvíce dovedností. Budeme připravovat naše žáky na to, aby zvládli svůj budoucí pracovní život s lehkostí a šarmem. Aby si dokázali poradit ve svízelných situacích a aby věděli, kde najdou to, co potřebují pro svůj další rozvoj.

Pro maturitní obory jsme opět připravili některé novinky v přípravě na maturitu. Ta bude intenzivněji začínat již od třetího ročníku a již zde budou muset žáci prokázat své znalosti a dovednosti. Věříme, že těmito kroky se nám podaří ještě zvýšit úspěšnost u maturity. Bude to sice dřina, ale bude odměněna sladkou „výhrou“ = maturitou. J

I v letošním školním roce chystáme pro naše žáky nadstavbové prvky. Již nyní jsou připravené první dva barmanské kurzy pro začátečníky. Aranžérky a nejen ony budou mít možnost účasti v několika floristických kurzech. Další žáci si pro změnu budou moci udělat řidičský průkaz přímo na půdě školy. Výčet takovýchto akcí je však poněkud delší. Proto bude dobré sledovat kalendář akcí školy na webové adrese www.spgsmb.cz.

Naše kroky musím zastavit ve školním obchodě Karmelka. Díky obsluze obchod rozšiřuje neustále své služby a sortiment. Dnes už nabízíme nejen zákusky, dorty, cukrovinky, lahůdky, ale i teplé lázeňské oplatky, čerstvý popcorn, několik druhů kávy, zmrzlinu a další zboží. Jsem rád, že se nám obchod rozrůstá do krásy. O tom svědčí i úplně nový štít. Věřím též, že i nadále budou naši zákazníci spokojeni a budou se k nám rádi vracet.

Inu, dosti slov. Vážení žáci, kolegové, rodiče a „přátelé“ naší školy. Chtěl bych vám všem popřát úspěšný školní rok plný super zážitků, nádherných chvil, spousty zajímavých poznání, ale i velkých lásek, nových přátelství a úsměvných okamžiků. Přežijte tento rok s úsměvem na rtu a v co největší pohodě, byť je jasné, že to bude i rok dřiny a učení. Krásné dny. Štefan Klíma – ředitel školy