SPgŠ a SOŠS Mladá Boleslav

Je již tradicí, že vždy na podzim se naše škola zapojuje do projektu Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách, který organizuje společnost Člověk v tísni, o. p. s. Cílem akce je přiblížit mladým lidem moderní československé dějiny, tématem letošního ročníku bylo období normalizace. Součástí projektu je shlédnutí dokumentárního filmu a následná beseda s pozvaným hostem. Studenti tříd IS3, EP4, OB4 a N2 tak 19. listopadu viděli film „České děti“ režiséra Karla Strachoty a setkali se s panem Josefem Donátem, bývalým šéfredaktorem Boleslavského deníku a autorem knih „Boleslav po sametu“ a „Dokud si něco pamatuji“. Pan Donát vyprávěl studentům své vzpomínky a zážitky z let 60.-90. Dozvěděli jsme se například, že v budově naší školy v 60. letech sídlilo malé divadlo, které zde inscenovalo Zahradní slavnost Václava Havla, nebo o tom, jak probíhaly první dny sametové revoluce v našem městě. Děkujeme panu Donátovi za jeho ochotu podělit se s námi o své zkušenosti.